Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: zamki i ruiny Zamek książąt raciborsko-opolskich

Toszek

Zamek książąt raciborsko-opolskich

Zamek murowany powstał w XIV wieku, w miejsce spalonego drewnianego obiektu. Po kolejnym pożarze w 1578 r. zamek w stylu renesansowym odbudowali Redernowie, a rozbudowali Collonnowie w XVII w., przekształcając go w rezydencję. Jednym z właścicieli zamku był Adolph von Eichendorff, ojciec Józefa - wybitnego poety romantyzmu. Za panowania Gaschinów zamek spalił się po raz kolejny. Obecnie można oglądać: budynek przybramny, basztę północną, przyziemia budynku mieszkalnego i baszty południowej, pomieszczenia dawnych stajni oraz mury zewnętrze. W baszcie zamkowej znajduje się m.in. makieta dawnego zamku oraz organizowane są inne atrakcje kulturalne w postaci np. okresowych wystaw muzealnych.

Promocje w naszym sklepie

Wydarzenia w regionie

 • "Black&White" - spektakl Teatru Czarnego Tła za 22 dni
  zamknij

  "Black&White" - spektakl Teatru Czarnego Tła

  Data:22 lutego 2015

  gdzie 41-506 Chorzów, ul.Batorego 6

  zobacz szczegóły
 • "Ale...cyrk..." - spektakl Teatru Czarnego Tła za 22 dni
  zamknij

  "Ale...cyrk..." - spektakl Teatru Czarnego Tła

  Data:22 lutego 2015

  gdzie 41-506 Chorzów, ul.Batorego 6

  zobacz szczegóły

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na