Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Kościerzyna

Dwa sanktuaria w jednej parafii

Kościerzyna to jedyne miejsce w Europie, gdzie w jednej parafii znajdują się dwa sanktuaria maryjne. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin czcią otoczony jest XVII-wieczny obraz, będący kopią słynnego obrazu Matki Bożej Śnieżnej z rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. Przed obrazem znajdującym się w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy Kaszubi modlą się o łaski dla swych rodzin, siłę w przezwyciężaniu trudności i ulgę w cierpieniu. 16 maja 1998 r. z udziałem Nuncjusza Apostolskiego i biskupa pelplińskiego ks. Jana Bernarda Szlagi odbyła się koronacja otoczonego kultem obrazu. Uroczyste nabożeństwa maryjne odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
W drugim kościerskim sanktuarium - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej - przedmiotem kultu jest słynąca z łask XV-wieczna gotycka pieta. Kamienna rzeźba mieści się w neoromańskiej kaplicy Matki Bożej Królowej Aniołów przy klasztorze Sióstr Niepokalanek. Uroczystości odpustowe odbywają się 15 września, ponadto 15 dnia każdego miesiąca celebrowane są uroczyste nabożeństwa ku czci MB Bolesnej. 8 czerwca 2002 r. za zgodą Jana Pawła II kościerska pieta została koronowana.

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na