Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie

Wejherowo

Balonem

Kto czytał książkę Juliusza Verne'a "Pięć tygodni w balonie", z pewnością nie przegapi okazji, by spełnić młodzieńcze marzenia i odbyć podróż życia. W Wejherowie znajduje się firma, która organizuje loty turystyczne balonem na ogrzane powietrze. Oferta skierowana jest do osób z dość zasobnym portfelem - koszt godzinnego lotu za 1 osobę to około 400 zł. Ale naprawdę warto!

Takich emocji nie dostarczy najatrakcyjniejszy lot awionetką. Jak zapewnia licencjonowany pilot balonowy, jest to najbezpieczniejszy z lotów. Możecie Państwo uczestniczyć w rozwinięciu i podniesieniu balonu, a potem tylko się wdrapać do kosza i wyruszyć w powietrzny, nieśpieszny rejs. W koszu oprócz pilota mieszczą się jeszcze cztery osoby dorosłe. Odradzamy zabieranie małych dzieci, ponieważ wysoki kosz (120 cm) uniemożliwia im zobaczenie tego, co w locie balonem najciekawsze - ziemi widzianej z lotu ptaka. Balon leci zazwyczaj na wysokości od 50 do 300 m. Oczywiście im niżej tym ciekawiej. Widoki są przepiękne, a powolny lot pozwala na zrobienie wspaniałych zdjęć.

Loty odbywają się zwykle nad Szwajcarią Kaszubską, w okolicach Wejherowa, Redy i Lęborka. Po telefonicznym uzgodnieniu terminu specjalna ekipa przywozi na umówione miejsce kosz, czaszę balonu i przygotowuje statek do startu. Lot odbywa się pod opieką licencjonowanego pilota balonowego. Samochód ekipy podąża potem trasą naszego lotu, by po wylądowaniu złożyć balon, a podniebnych podróżników odstawić na miejsce, skąd wyruszyli.

U wejherowskich baloniarzy można też zamówić lot nad innymi rejonami naszego pięknego kraju - wiąże się to jednak z poniesieniem dodatkowych kosztów za dojazd ekipy na miejsce startu.

Tomasz Dzienisz, tel. 0 602 689 296

Promocje w naszym sklepie

Wydarzenia w regionie

 • MALARSTWO FLAMANDZKIE I HOLENDERSKIE trwa
  zamknij

  MALARSTWO FLAMANDZKIE I HOLENDERSKIE

  od01 stycznia 2014

  do01 września 2016

  gdzie ul.Toruńska 1 80-822 Gdańsk

  zobacz szczegóły
 • HANS MEMLING – SĄD OSTATECZNY trwa
  zamknij

  HANS MEMLING – SĄD OSTATECZNY

  od01 stycznia 2014

  do01 września 2016

  gdzie ul.Toruńska 1 80-822 Gdańsk

  zobacz szczegóły

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na