Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Bielawa

Kościół pw. Bożego Ciała

Jest to dawny kościół ewangelicki, zbudowany w 1743 r. Początkowo był bardzo prosty i skromny (bez wieży, dzwonów i organów). Wieżę dobudowano w setną rocznicę powstania świątyni. W kościele znajdują się też organy, zamontowane w 1754 r. Ze względu na zły stan techniczny, kościół w latach 1878-1880 zrekonstruowano. Na zewnętrznym gzymsie umieszczono wyobrażenia różnych zwierząt, wymienionych w psalmie 148. We wnętrzu świątyni warto zobaczyć kunsztowną konstrukcję drewnianego stropu oraz obszerne, dwukondygnacyjne empory.

Promocje w naszym sklepie

29,90 zł
19,95 zł
10,50 zł

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na