Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Rębielice Królewskie

Potężny wiatrak-elektrownia

W Rębielicach Królewskich, na łące stoi wyjątkowy, futurystyczny obiekt. Jest to potężny wiatrak-elektrownia. Prace nad projektem trwały ponad 20 lat. Wreszcie, w 2003 r. dzięki sile wyobraźni, mrówczej pracy i uporowi w dążeniu do celu, powstało wspaniałe, imponujące urządzenie do produkcji prądu.

Jego konstrukcja jest ewenementem w skali światowej pod względem wymiarów i osiągów nawet przy minimalnej sile wiatru. Wysokość wiatraka wynosi 54 m, a średnica koła z 280 łopatami ma 33 m. Całość waży ok. 200 ton. Jest to prawdopodobnie największy wiatrak w Europie.

Zaproponował: jorgt65

Polecane miejsca

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na