Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie

Kłodawa

Największa kopalnia soli

Z kłodawskiej kopalni pochodzi większość stosowanej przez Polaków soli spożywczej i leczniczej. Wydobywa się tu także sól używaną w przemyśle chemicznym oraz do posypywania zimą dróg w całym kraju. To największa polska kopalnia eksploatująca potężnych rozmiarów wysad solny. Szyby górnicze sięgają głębokości 750 m, a łączna długość kopalnianych wyrobisk wynosi ok. 350 km!

Kopalnię można zwiedzać. Organizatorzy zapraszają zarówno zorganizowane grupy, jak i turystów indywidualnych. Chętni na emocjonujący zjazd górniczą windą na poziomy eksploatacyjne muszą wykazać się ukończeniem 7 lat i dobrym zdrowiem. Pokonanie trasy zajmuje około 2,5 godziny, warto ze sobą zabrać cieplejszą odzież. Chęć zwiedzenia kopalni dobrze jest wcześniej zgłosić w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego Kopalni Soli "Kłodawa" SA (tel. 063 27 33 304, 063 27 33 554 w godz. 8.00-16.00). Zjazdy do kopalni odbywają się w godz. 8.00-10.30, wyłącznie w dni robocze.

www.sol-klodawa.com.pl

Promocje w naszym sklepie

Polecane miejsca

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na