Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie
Strona główna ciekawe miejsca niezwykłe: przeżyj to sam! Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Skierniewice

Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Chociaż Skierniewice są miastem już od 1360 r., pozostają mocno związane z rolnictwem. W dawnym pałacu arcybiskupów gnieźnieńskich ulokował się Instytut Warzywnictwa, a w pałacyku myśliwskim - Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa. Obie klasycystyczne budowle są jednocześnie najcenniejszymi zabytkami miasta.

Co roku w jeden z wrześniowych weekendów spokojne na co dzień Skierniewice ogarnia szał zabawy i zakupów. Chlubiące się wieloletnią tradycją Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw przyciąga wszystkich, którzy chcą ucieszyć oko plonami późnego lata. Ulicami miasta przechodzi barwny korowód w strojach regionalnych. Jego uczestnicy niosą najbardziej kolorowe i dorodne okazy warzyw i owoców. Jeżeli ten widok zachęci kogoś do rozpoczęcia uprawy, to na wielkim kiermaszu bez trudu znajdzie wszystko, co do tego potrzebne - od nasionek po dorodne drzewa, od nowoczesnego sprzętu po możliwość konsultacji z fachowcami. Przy okazji można spróbować smakowitych, wyhodowanych w Skierniewicach odmian jabłek i zrobić zapas miodu na zimę.

Podczas dożynek nie może oczywiście zabraknąć dobrej zabawy. Organizatorzy starają się, aby każdy miał szansę posłuchać ulubionej muzyki w jak najlepszym wykonaniu. Można również spróbować swoich sił w rozgrywkach sportowych albo sięgnąć po koronę Miss Święta.

Kto przyjedzie do Skierniewic pociągiem, powinien przyjrzeć się uważniej tutejszej stacji. Wybudowany w 1874 r. dworzec kolejowy był obiektem "cesarskim" - jego zadaniem było zapewnienie komfortu i właściwej oprawy władcom imperium rosyjskiego. Architekt Antoni Idźkowski nadał budowli cechy mauretańskie.

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na