Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Kurów

Skóry i kożuchy

Uwagę przejeżdżających przez niewielką miejscowość leżącą przy głównej trasie z Warszawy do Lublina zdumiewa liczba zakładów futrzarskich i kożuszniczych. Wydaje się, że niemal w każdym domu wyprawia się i farbuje skóry albo szyje odzież.

Kurowscy rzemieślnicy wypracowali swoją markę w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Po II wojnie światowej utworzono tu wielkie państwowe zakłady futrzarskie. Świetnie skrojone i zawsze modne kożuchy z Kurowa były obiektem pożądania wielu kobiet, ale w polskich sklepach można je było kupić tylko okazyjnie. Moloch splajtował kilka lat temu, lecz w mniejszych zakładach produkcja idzie pełną parą. Zakupy w Kurowie chętnie robią nie tylko elegantki ze stolicy, ale też importerzy z pobliskiej Ukrainy. Gama fasonów jest bardzo zróżnicowana. Kurtki czy płaszcze powstają zarówno z lokalnego surowca, jak i ze skór czy futer sprowadzanych z zagranicy. Znakiem czasu jest pojawienie się w ofercie niektórych zakładów odzieży "ekologicznej".

Promocje w naszym sklepie

Wydarzenia w regionie

 • Marek Karewicz "Jazzowe okładki płytowe" trwa
  zamknij

  Marek Karewicz "Jazzowe okładki płytowe"

  od10 lipca 2014

  do27 lipca 2014

  gdzie ul.Wojska Polskiego 4, 24-100 Puławy

  zobacz szczegóły
 • 30 ogonów trwa
  zamknij

  30 ogonów

  od23 lipca 2014

  do27 lipca 2014

  gdzie 20-007 Lublin, Peowiaków 12

  zobacz szczegóły

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na