Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie

Kurów

Skóry i kożuchy

Uwagę przejeżdżających przez niewielką miejscowość leżącą przy głównej trasie z Warszawy do Lublina zdumiewa liczba zakładów futrzarskich i kożuszniczych. Wydaje się, że niemal w każdym domu wyprawia się i farbuje skóry albo szyje odzież.

Kurowscy rzemieślnicy wypracowali swoją markę w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Po II wojnie światowej utworzono tu wielkie państwowe zakłady futrzarskie. Świetnie skrojone i zawsze modne kożuchy z Kurowa były obiektem pożądania wielu kobiet, ale w polskich sklepach można je było kupić tylko okazyjnie. Moloch splajtował kilka lat temu, lecz w mniejszych zakładach produkcja idzie pełną parą. Zakupy w Kurowie chętnie robią nie tylko elegantki ze stolicy, ale też importerzy z pobliskiej Ukrainy. Gama fasonów jest bardzo zróżnicowana. Kurtki czy płaszcze powstają zarówno z lokalnego surowca, jak i ze skór czy futer sprowadzanych z zagranicy. Znakiem czasu jest pojawienie się w ofercie niektórych zakładów odzieży "ekologicznej".

Promocje w naszym sklepie

9,90 zł
29,90 zł
9,90 zł

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na