Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Połczyn-Zdrój

Pałac zwany zamkiem

Pierwszy zamek, a właściwie strażnica stała w tym miejscu prawdopodobnie już w XIII w. i była związana z rodem Gryfitów. Natomiast na przełomie XIII/XIV w. książę Bogusław IV wzniósł nowy zamek, który w okresie swego istnienia był wiele razy przebudowany, aż do wieku XVIII. Wtedy gen. Antoni von Krockow zdecydował o rozebraniu zamku i na jego miejscu postawił barokowy pałac.

Pałac od czasu budowy do czasów obecnych również był wielokrotnie przebudowywany, służył m.in. jako poczta oraz jako budynek mieszkalny. Po zniszczeniach wojennych został odbudowany z przeznaczeniem na cele kulturalne. We wnętrzu zachowały się stare łuki, ślady po kominkach oraz XVI-wieczne, ceglane piwnice, które prawdopodobnie pozostały po wieży mieszkalno-obronnej.

Dzisiaj w pałacu funkcjonuje biblioteka, galeria oraz wystawa starych pocztówek.

Zaproponował: iwmali

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na