Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Wójcin

Kościół św. Jana Chrzciciela

Parafia w Wójcinie została ustanowiona na przełomie XIII i XIV w. a obecny kościół pw. św. Jana Chrzciciela jest czwartym z kolei w tej parafii. Został zbudowany w 1916 r. w stylu neobarokowym i konsekrowany w 1924 r.

Wewnątrz, częściowo zachowało się wyposażenie z wcześniejszego kościoła drewnianego (z 1734 r.). Krucyfiks znajdujący się w ołtarzu głównym i dwa ołtarze boczne pochodzą z XVIII w. W ścianę kościoła wmurowano tablicę z 1883 r. poświęconą dwusetnej rocznicy zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem.

Zaproponował: tarep

Promocje w naszym sklepie

19,95 zł
7,90 zł
7,90 zł

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na