Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie

Stary Sącz

Ołtarz papieski

Jeden z niewielu w Polsce ołtarzy, który nie został rozebrany po wizycie Ojca Świętego. 16 czerwca 1999 roku papież Jan Paweł II dokonał na starosądeckich błoniach kanonizacji błogosławionej Kingi. Według ogólnego planu pielgrzymki, po uroczystości ołtarz papieski miał być rozebrany, a "świadkiem" historycznego wydarzenia pozostać miała mała kapliczka z figurą Jezusa Frasobliwego. Zainteresowanie pielgrzymów i turystów ołtarzem wpłynęło jednak na decyzję władz samorządowych oraz ks. biskupa ordynariusza, aby cały ołtarz pozostawić na miejscu. Warto zobaczyć te niezwykłą pamiątkę. W pobliżu budowany jest dom pielgrzyma.

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na