Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Sobótka

Ślężański Park Krajobrazowy

Park krajobrazowy leży na Przedgórzu Sudeckim w województwie dolnośląskim, na terenie gmin: Jordanów, Łagiewniki, Sobótka, Dzierżoniów, Marcinowice, Świdnica. Utworzony w 1988 r. w celu zachowania środowiska przyrodniczo-krajobrazowego Masywu Ślęży oraz jego wartości kulturowych i historycznych. Teren parku obejmuje Masyw Góry Ślęży, Masyw Góry Raduni, pasma Wzgórz Oleszeńskich i Kiełczyńskich oraz Jańską Górę. W parku znajdują się stanowiska archeologiczne, zabytki architektury i kultowe rzeźby. Występuje tu ponad 380 gatunków roślin, 70 gatunków motyli, siedem gatunków chrząszczy, dużo ptaków, ssaków, ryb, płazów i gadów.

Zaproponował: sanka

Promocje w naszym sklepie

Wydarzenia w regionie

 • „Lato w teatrze” – bezpłatne warsztaty teatralne trwa
  zamknij

  „Lato w teatrze” – bezpłatne warsztaty teatralne

  od11 lipca 2014

  do26 lipca 2014

  gdzie ul.Andersa 185, 58-304 Wałbrzych

  zobacz szczegóły
 • Plener Malarski „Waldenburgiensis VII” trwa
  zamknij

  Plener Malarski „Waldenburgiensis VII”

  od17 lipca 2014

  do25 lipca 2014

  gdzie Wałbrzych

  zobacz szczegóły

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na