Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Nowy Dwór Mazowiecki

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła znajduje się przy ulicy Wyszyńskiego 1, na Osiedlu Młodych. Kamień węgielny pod budowę kościoła został poświęcony przez Ojca Świętego, Jana Pawła II, w dniu 8 czerwca 1987 roku w katedrze warszawskiej. Kamień ten pochodził z Ziemi Świętej. Parafia została erygowana w 1988 roku. Parafianie wraz z księdzem prałatem Czesławem Żyłą, proboszczem, wybudowali kaplicę, w której odbywały się uroczystości religijne. Konsekracja nowej świątyni nastąpiła 5 grudnia 2010 roku przez Jego Ekscelencję Arcybiskupa Henryka Hosera.

Zaproponował: baspan2050

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na