Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Wierzbie

Pałac Wierbskich

Wierzbie to stara, szlachecka wieś leżąca przy drodze z Koszęcina do Lublińca .W XVII w. była własnością rodu Wierbskich. Z tego okresu pochodzi barokowy, murowany pałac. W okresie międzywojennym był własnością Państwowej Fabryki Związków Azotowych w Chorzowie służąc jako dom wypoczynkowy. Kilkakrotnie modernizowany, przetrwał do końca XX w. jako Dom Opieki prowadzony przez Caritas, a następnie trafił w ręce włoskiego przedsiębiorcy i został wspaniale odrestaurowany. Obecnie stanowi prywatną, dobrze widoczną posiadłość, będącą ozdobą miejscowości.

Zaproponował: jorgt65

Promocje w naszym sklepie

od-plus-15 od plus 15
29,40 zł
od-4-plan-miasta od 4 plan miasta
9,90 zł

Wydarzenia w regionie

 • XV Jarmark Rzeczy Ładnych za 24 dni
  zamknij

  XV Jarmark Rzeczy Ładnych

  Data:29 marca 2015

  gdzie 41-506 Chorzów, S.Batorego 6

  zobacz szczegóły

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na