Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie

Radomyśl nad Sanem

Pomnik poległych

Pomnik poległych stoi u podnóża wzniesienia i cmentarza parafialnego "Na Zjawieniu". Jak głosi napis na tablicy, został on poświęcony: "Bohaterom, rodakom parafii Radomyśl nad Sanem, którzy w latach 1939-1945 złożyli ofiarę życia za wolność Ojczyzny". U stóp pomnika symbolicznie pochowano prochy radomyskich rodaków z Katynia, Miednoje, pobliskiego Żabna i okolicznych lasów. Pomnik autorstwa Mariana Chudego odsłonięto 24 sierpnia 1996 roku. W jego otoczeniu posadzono obecnie symboliczne dęby poświęcone poległym mieszkańcom Radomyśla nad Sanem.

Zaproponował: jerzy_zmihorski_stary

Promocje w naszym sklepie

9,90 zł
9,90 zł
29,90 zł

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na