Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Legnica

Obelisk na Skwerze Orląt Lwowskich

Skwer, który obecnie nosi nazwę: Orląt Lwowskich, utworzony został w 1895 roku. Prostokątny plac otaczają ulice Andersa, Kościuszki, Wojska Polskiego i Jana Pawła II. Obsadzony drzewami, przepięknym miłorzębem oraz rzadkimi gatunkami magnolii spełnia funkcje rekreacyjne.

W centralnej części skweru stoi pomnik upamiętniający "2000 lat Chrześcijaństwa". Obelisk wzniesiony został z okazji wielkiego jubileuszu chrześcijaństwa przez wiernych legnickiej diecezji w 760 rocznicę bitwy na Legnickich Polach. Wysoki monument z umieszczonym na szczycie wielkim krzyżem stoi na czworokątnej granitowej kolumnie. W jego dolnej części na każdej z czterech stron pomnika wiszą pamiątkowe tablice.

Zaproponował: sanka

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na