Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Siekowo

Wieża widokowa na "Winnicy"

Teren Wiekopolski obfituje w wiele pofałdowań polodowcowych. Wysoczyzny doskonale nadają się do instalacji punktów widokowych.

Jeden z nich powstał na wzgórzu w wysokości 101 m n.p.m. nazywanym "Winnicą", a znajdującym się w pobliżu wsi Siekowo. Oddana w listopadzie 2011 r. wieża widokowa jest najwyższym tego typu obiektem w Wielkopolsce. Drewniano-metalowa konstrukcja liczy 30 metrów wysokości. Aby dostać się na taras widokowy, trzeba pokonać 142 stopnie.

Z tarasu, na którym jednorazowo może przebywać 25 osób, rozciąga się wspaniała panorama we wszystkich kierunkach. Przy ładnej pogodzie można podziwiać Przemęcki Park Krajobrazowy, Śmigiel, Wielichowo, a nawet Grodzisk Wielkopolski i Kościan.

Zaproponował: zbyszekf60

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na