Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie

Bałtów

Młyn wodny

Czynny młyn wodny na rzeczce Kamiennej znajduje się w centralnej części Bałtowa. Zaraz koło niego jest wjazd na parkingi dla odwiedzających kompleks rozrywkowy JuraPark.

Młyn powstał w roku 1885 z inicjatywy księcia Aleksandra Druckiego-Lubeckiego. Budowa tego młyna była sporym wyzwaniem z uwagi na grząski i bagnisty grunt. Zastosowano tu rozwiązania rodem z Wenecji - fundamenty zostały posadowione na grubych, dębowych palach powbijanych w grzęzawisko. Przesunięto również koryto rzeki.

Obecnie w młynie działa niewielkie muzeum, można też zakupić mąkę, otręby i inne produkty z przemiału zboża. Muzeum jest czynne w godzinach otwarcia JuraParku.

Zaproponował: chris_pu

Promocje w naszym sklepie

9,90 zł
29,90 zł
9,90 zł

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na