Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie

Sianowo

Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej

 Jeśli ktoś chciałby bardzo ujrzeć Królową Kaszub, powinien udać się do wsi Sianowo. Znajdzie tam XV-wieczną figurkę Madonny. Wiadomo, iż na miejscu obecnej świątyni, zbudowanej w 1816 roku metodą szachulcową, stała inna, starsza, lecz strawił ją pożar.

Sanktuarium składa się z trzech XVIII-wiecznych ołtarzy oraz XV-wiecznej figury Matki Boskiej, koronowanej w roku 1966, właśnie na Królową Kaszub. Sanktuarium warto zobaczyć zwłaszcza w okresie pielgrzymek, kiedy to do wsi zjeżdżają się pielgrzymi z całego województwa i nie tylko. Dodatkową zachętą do odwiedzenia Sianowa niech będzie fakt, iż sanktuarium zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie "Perły w koronie Pomorza 2009", organizowanym przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Zaproponował: mszczuj

Promocje w naszym sklepie

Wskazówki

Sanka czwartek, 17 maja 2012, 11:42
Ważniejsze uroczystości Sanktuarium odbywają się w pierwszą niedzielę po 16 lipca - Matki Bożej Szkaplerznej oraz pierwsza niedziela po 8 września - Narodzenie NMP.

Wydarzenia w regionie

 • MALARSTWO FLAMANDZKIE I HOLENDERSKIE trwa
  zamknij

  MALARSTWO FLAMANDZKIE I HOLENDERSKIE

  od01 stycznia 2014

  do01 września 2016

  gdzie ul.Toruńska 1 80-822 Gdańsk

  zobacz szczegóły
 • HANS MEMLING – SĄD OSTATECZNY trwa
  zamknij

  HANS MEMLING – SĄD OSTATECZNY

  od01 stycznia 2014

  do01 września 2016

  gdzie ul.Toruńska 1 80-822 Gdańsk

  zobacz szczegóły

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na