Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Brzeźnik

Imitacja grodu średniowiecznego

Wieś założona została w roku 1228, ale ślady osadnictwa w tym miejscu potwierdzone wykopaliskami pochodzą z lat 1500-400 pne. z i w większości należą do kultury łużyckiej. Wydobyte relikty można podziwiać w Muzemu Ceramiki w Bolesławcu. Imitacja grodu nawiązuje do tego własnie okresu.

W wykonanych z drewna chatach urządzono wystawy obrazujące poszczególne zajęcia tak jak mogły się wówczas odbywać oraz imitacje innych obiektów, które mogły się w takim grodzie znajdować: świątynia warsztaty rzemieślnicze itd. Na terenie jest bar w którym można zjeść.
We wrześniu 2013 odbył się tu I Festiwal Średniowieczny.

Zaproponował: antosh

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na