Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie

Suwałki

Kościół pw. Bł. Anieli Salawy

Parafia erygowana została 29 czerwca 1992 roku, natomiast kościół o dwóch wieżach, z cegły spoinowej według projektu J. Żołądkiewicza wybudowano na planie krzyża w latach 2001- 2004. Parafię prowadzą księża diecezjalni.

Ołtarz główny wyposażony jest w figury Chrystusa Zmartwychwstałego, św. Piotra, św. Pawła i św. Jana. Ponadto po lewej stronie, za miejscem przewodniczenia znajduje się obraz patronki parafii bł. Anieli Salawy. Obrazy patronów poszczególnych ulic i wsi należących do parafii znajdują się w ambicie. Kościół posiada dwie kaplice: Matki Bożej i kaplica Bożej Miłości.

Na plebanię adaptowano parterowy, murowany budynek z poddaszem i podpiwniczeniem po byłych koszarach, gdzie obecnie znajduje się pomieszczenie kancelaryjne. Wikariat natomiast mieści się tuż obok, w oddzielnie położonym budynku parafialnym.

Zaproponował: jagoda56

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na