Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: zabytkowe budynki Zabytkowa Kamienica przy Pl. Jana Pawła II 7

Świebodzin

Zabytkowa Kamienica przy Pl. Jana Pawła II 7

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku świebodziński Rynek otaczały domy zbudowane w XVIII i XIX wieku. Wiele z nich pozostawało w tak złym stanie, że sukcesywnie w ich miejscach wznoszono nowe, murowane kamienice. Okazałe budynki o ciekawej architekturze zmieniły oblicze głównego placu miejskiego.

Do najciekawszych kamienic należy dom noszący numer 7 zbudowany w początkach XX w. Liczący trzy kondygnacje budynek z mieszkalnym poddaszem otrzymał secesyjną elewację, a jej charakterystycznym elementem jest wykusz na wysokości pierwszego i drugiego piętra. Odnowiona w ostatnim czasie fasada pomalowana została w żółto-białych barwach.

Kamienica nr 7 przy Rynku noszącym dziś nazwę Plac Jana Pawła II wpisana została do rejestru zabytków decyzją L-358/A z 10.11.1975 r. uzupełnioną 21.12.1976 r. (identyfikator NID 594343).

Zaproponował: zbyszekf60

Promocje w naszym sklepie

7,50 zł
7,50 zł

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na