Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Bagdad

Dwór Bagdad

Dwór w stylu neogotyckim powstał w II połowie XIX wiekuna zlecenie Chłopowskich, włascicieli majątku. Nazwali go "Bagdad"  na cześć Bagdadu, do którego trafilii w poszukiwaniu koni arabskich.

W końcu XIX wieku dobudowano do niego neogotyckie skrzydło, w tym stylu dokonano też przebudowy dworu, upodobniając go do pałacu. Od strony południowej otoczony jest ozdobnym parkiem krajobrazowym, w którym zachowane są granice oraz bogaty starodrzew.

O dawnej świetności dworu przypomina jedynie zachowany herb Chłapowskich zachowany nad balkonem. W chwili obecnej popada w ruinę. Zabytek: A-325 z 13.01.1981

Zaproponował: tedesse

Promocje w naszym sklepie

Polecane miejsca

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na