Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Twardawa

Pałac (XIX w.)

Pałac zbudowany w stylu klasycystycznym, w typie włoskiej willi stoi w pobliżu kościoła pw. św. Małgorzaty. Został zbudowany w XIX wieku przez ówczesnych właścicieli wioski rodzinę Latzel.

Jest to obiekt wzniesiony na planie prostokąta, murowany z cegły, otynkowany, dwukondygnacyjny i nakryty dachem o niewielkim spadku. Pałac posiada dwa ganki: w elewacji frontowej podtrzymywany kolumnami i pilastrami oraz w elewacji bocznej większy ganek również wsparty na pilastrach i kolumnach. Nad pałacem wznosi się pięciokondygnacyjna wieża nakryta płaskim czterospadowym dachem zwieńczonym iglicą. Pałac otoczony jest parkiem krajobrazowym.

Po II wojnie światowej pałac zostaje przejęty przez PGR, a obecnie pełni funkcje mieszkaniowe.

Zaproponował: wwat

Promocje w naszym sklepie

7,90 zł
7,90 zł
4,20 zł

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na