Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Bihale

Kapliczka w centrum wsi.

Kapliczka skrzynkowa z 1934 r. stoi w centrum wioski, obok drzewa za niskim drewnianym ogrodzeniem. Kapliczka wieńczy kilkustopniowy cokół posadowiony na podstawie wykonanej na rzucie zbliżonym do kwadratu i zwężającymi się ścianami. Czterostopniowy cokół kapliczki wieńczy gzyms, na którym stoi przeszklona z trzech stron kapliczka nakryta dwuspadowym daszkiem zwieńczonym krzyżem.

Na najniższej pierwszej części cokołu wyryty jest napis fundacyjny, na części drugiej napis o treści "Pamiątka Roku Jubileuszowego 1900 Odkupienia", powyżej rok postawienia kapliczki – 1934 oraz na najwyższej i najwęższej części cokołu w prostokątnej płycinie wyryta jest inskrypcja "Serce Jezusa przebłaganie za grzechy nasze Zmiłuj się nad nami". Wewnątrz kapliczki umieszczona jest figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zaproponował: wwat

Polecane miejsca

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na