Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Laszki

Krzyż pańszczyźniany

Krzyż pańszczyźniany stoi na skraju głównej drogi biegnącej przez wieś, u podstawy wzgórza cerkiewnego. Jest to kamienna pamiątka postawiona przez miejscową ludność po zniesieniu pańszczyzny w 1848 r.

Kamienny krzyż posadowiony został na kilkustopniowej podstawie. Na krzyżu zachowały się resztki inskrypcji najprawdopodobniej treścią nawiązującej do tego wzniosłego wydarzenia. W roku 2008 podczas porządkowania wzgórza cerkiewnego krzyż został odnowiony i otoczony niskim metalowym ogrodzeniem.

Zaproponował: wwat

Polecane miejsca

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na