Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria Ewangelicki kościół Elżbiety królowej Prus (1838-1840)

Chorzów

Ewangelicki kościół Elżbiety królowej Prus (1838-1840)

Ewangelicki kościół Elżbiety królowej Prus, neogotycki (1840-1844).

Kościół imienia Elżbiety, królowej pruskiej, wybudowano w latach 1840-44, na wzór kościołów alpejskich. Jest murowany z cegły i otynkowany, salowy, z emporami. W fasadzie zachodniej są dwie wieże na planie prostokąta, czterokondygnacyjne, zakończone ostrosłupowymi hełmami. Pomiędzy wieżami widoczny jest ostrołukowy portal z rozetą powyżej. Ostrołukowe okna wskazują na styl neogotycki.(KeepTalking)

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na