Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Kościan

Kaplica pw. Pana Jezusa

Kaplicę ufundował Melchior Gurowski, starosta kościański. Niegdyś, na tym miejscu stał kościół i klasztor Dominikanów z XV w., lecz podczas potopu szwedzkiego w XVII w. obydwa budynki doszczętnie spłonęły. W latach 1905-1908 kaplica została rozbudowana do stanu obecnego. W latach 1920-1930 kościół użytkowali redemptoryści.

Zaproponował: marekpic

Na liście zabytków zapisano w 1953 r. prezbiterium kościoła pw. Pana Jezusa pochodzące z lat 1670-1680. Barokowa kaplica obejmująca część kościoła od ambony do ołtarza wzniesiona została ok. 1666 r., a w latach 1905-1907 dobudowano do niej neobarokową część między amboną i głównym wejściem. Od wschodu do kościoła przylega eklektyczna plebania zbudowana na pocz. XX w., o cechach neobarokowych.(zbyszekF60)

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na