Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Warszawa

Aleja Róż

Między ul. Koszykową a Al. Ujazdowskimi znajduje się urocza uliczka, Aleja Róż, zabudowana kilkoma kamienicami i pałacykami. Ulicę wytyczono pod koniec XIX w., lecz domy stały tu już wcześniej. Była to jedną z najbardziej wytwornych ulic w Warszawie. Swoje siedziby w okresie międzywojennym miały tu ambasady i poselstwa. Kilka eleganckich kamienic zachowało się do dziś, m.in. kamienica, w której mieszkał Konstanty Ildefons Gałczyński, a w czasie wojny rezydował w niej kat Warszawy, gen. Franz Kutschera; neorenesansowa willa Zyberk-Platerów, dziś ambasada Indii; willa Róży Zamoyskiej i willa Bahrów.

Zaproponował: monday

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na