Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Krzywosądz

Drewniany kościół z XIX w.

Świątynia wzniesiona została w 1861 roku przez niemieckiego cieślę Glasa, na kamiennych fundamentach autorstwa Józefa Lipskiego. Fundatorami budowli była rodzina Modlińskich, która podczas swoich licznych zagranicznych podróży wypatrzyła taki obiekt i postanowiła wybudować podobny u siebie w Krzywosądzy.

Kościół pw. NMP powstał z drewna dębowego w konstrukcji zrębowo-słupowej. Ta niewielka świątynia składa się z trzech naw i nadbudowanej kwadratowej wieży. Ściany kościoła i wieży zdobią arkady i pilastry, dodając budowli urody i lekkości.

Obok stoi drewniana dzwonnica w kształcie wrzeciona zwieńczona baniastym hełmem. Na przyległym do świątyni terenie warto też zobaczyć nagrobne pomniki rodziny Modlińskich. Pod jednym z nich spoczywa wnuczka Adama Mickiewicza - Helena z Góreckich Modlińska.

Zaproponował: betix

Polecane miejsca

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na