Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Nowy Nart

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Pierwszy kościół w Nowym Narcie zbudowano w 1905 roku. Powstał on z fundacji Jadwigi Dolańskiej z domu Rylski, właścicielki wsi. Do 1907 roku pełnił funkcję prywatnej kaplicy fundatorki. Wtedy to św. bp Józef Sebastian Pelczar nadał jej przywilej kaplicy publicznej. W 1950 roku rozbudowano kościół, przedłużając go, i kilkanaście lat potem przeprowadzono generalny remont. Jednak z uwagi na małe rozmiary świątyni postanowiono zbudować nowy kościół w sąsiedztwie rozległego parku dworskiego. Oddano go do użytku w 2008 roku. Stary, zabytkowy kościółek pełni dziś funkcję kaplicy pogrzebowej.

Zaproponował: jerzy_zmihorski_stary

Polecane miejsca

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na