Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Łódź

Kościół pw. Matki Boskiej Zwycięskiej

Parafia została erygowana 1 lipca 1926 r. przez biskupa Wincentego Tymienieckiego, w tym samym roku poświęcono także kamień węgielny pod budowę świątyni. Kościół wznoszono w latach 1929-1938 w stylu bazylikowym według architekta Józefa Kabana.

Okres okupacji nie oszczędził świątyni. Została ona zamknięta dla wiernych, a w jej wnętrzach Niemcy urządzili zakład produkcyjny odzieży wojskowej. W okresie tym uległa również dużej dewastacji.

Po zakończeniu działań wojennych w roku 1950 dobudowano do kościoła wieżę z dwoma dzwonami. Następnie w latach 1952-1954 ozdobiono go polichromią w nawie głównej sgraffitami w nawach bocznych. Na tyłach kościoła znajduje się zabytkowy, drewniany dom - to dawna plebania. Obecnie mieści się w nim Ośrodek Pomocy Duchowej.

Zaproponował: saper1390

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na