Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Warszawa

Tablica pamięci Artura Oppmana

Artur Oppman (1867-1931), znany jako Or-Ot, był w Warszawie przełomu XIX i XX wieku znanym literatem i publicystą. Redagował takie pisma jak "Wędrowiec", "Tygodnik Ilustrowany" oraz "Żołnierz Polski". Or-Ot był znawcą i piewcą stolicy, zwłaszcza Starego Miasta, na temat którego napisał wiele artykułów. Tworzył również dla dzieci i młodzieży. W 1920 roku wstąpił do Wojska Polskiego, w którym dosłużył się stopnia pułkownika.

Artur Oppman mieszkał w domu przy Alei Wojska Polskiego 11 na Żoliborzu. Na ścianie tego domu znajduje się pamiątkowa tablica o treści: "W tym domu mieszkał i tworzył Or-Ot, Artur Oppman /1867-1931/, poeta, pisarz, publicysta, piewca Warszawy, pułkownik Wojska Polskiego".

Zaproponował: zbyszekf60

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na