Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie

Koterka

Miejsce, gdzie zatrzymał się czas

Jadąc drogą nr 640 wzdłuż Bugu w kierunku granicy z Białorusią, napotykamy wieś Koterkę, która zachwyca swoją zabudową drewnianą. Jest naprawdę niewielka - dwa, może trzy gospodarstwa i jedno całkiem opuszczone ("Na sprzedaż?" - jak głosi tablica przyczepiona do płotu). Domki są małe, ale bardzo zadbane, w ogródkach kwiaty i warzywa, wolno przechadza się po obejściu ptactwo domowe, obok wejścia suszą się wianki cebuli. Taki jest właśnie klimat Koterki! Stąd jest już niedaleko do pięknej cerkiewki p.w. Ikony Matki Bożej "Wszystkich Strapionych Radość", znajdującej się tuż przy granicy z Białorusią.

Zaproponował: kaja

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na