Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Radonia

Kapliczka św. Jana Nepomucena

Kapliczka św. Jana Nepomucena stoi przy ul. Stawowej. Kapliczka została wzniesiona w 1920 r. Ten obiekt małej architektury sakralnej został wzniesiony na planie prostokąta, jest murowany, otynkowany i nakryty dwuspadowym dachem krytym dachówką. Na środku dachu znajduje się czworoboczna wieżyczka z latarnią nakryta czterospadowym dachem zwieńczonym krzyżem.

Wejście do kapliczki zamknięte łukiem, przeszklone i zabezpieczone dwustronnie otwieraną ozdobną metalową kratą. Nad wejściem niewielka wnęka z figurką Matki Bożej. Wewnątrz kapliczki, obok przyściennego ołtarzyka na drewnianej podstawie stoi polichromowana figura św. Jana Nepomucena. Rzeźba wysokości około 170 cm jest wykonana z drewna i pochodzi z XVIII wieku.

Zaproponował: wwat

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na