Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Krutyń

Mazurski Park Krajobrazowy

Mazurski Park Krajobrazowy leży w województwie warmińsko-mazurskim i obejmuje swoimi granicami fragmenty trzech powiatów oraz gmin Ruciane Nida, Pisz, Orzysz, Piecki, Mrągowo i Świętajno. Na jego obszarze znajduje się 60 jezior, łącznie z największym polskim jeziorem - Śniardwy, rzeka Krutynia, jeden z najciekawszych szlaków kajakowych w Europie, 11 rezerwatów przyrody, w tym rezerwat biosfery Jezioro Łuknajno, fauna - wilki, łosie, bobry, wydry i ponad 200 gatunków ptaków, a we wsi Krutyń znajdziemy muzeum przyrodnicze.

Do wielu obiektów dostęp jest trudny, ale wart zachodu. Centrum to wieś Krutyń, z bardzo łatwym dojazdem z Mrągowa, Rucianego-Nidy, Szczytna i Mikołajek. Polecam!

Zaproponował: km_nida

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na