Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Lewków

Kościół parafialny (1844)

Kościół parafialny wzniesiono w latach 1844-1846. Jego fundatorami byli Salomea Lipska i jej wnuk Wojciech Lipski. Jest to świątynia eklektyczna z neorenesansowym wyposażeniem wnętrza z lat 1871-1872. Wewnątrz na uwagę zasługuje oltarz glówny, prezbiterium z polichromią z XIX w. oraz kuta żelazna krata przy wejściu z kruchty do kościoła. Przy kościele znajduje się grobowiec Lipskich.

Opis uzupełnił: pablo 30-05-2012

Promocje w naszym sklepie

Wskazówki

BogdanP środa, 30 maja 2012, 13:17
Kościelną kruchtę od głównej nawy świątyni oddziela czarna , otwierana z dwóch stron krata zakupiona przez Lipskich w 1817 roku z kościoła sióstr cysterek w Ołoboku . Krata wyróżnia się kunsztownym i perfekcyjnym wykonaniem . W jej zwieńczeniu znajduje się korona z datą 1732 i inicjałami Katarzyny Pawłowskiej , ówczesnej przełożonej mniszek .

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na