Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: cmentarze różnych wyznań Cmentarz prawosławny i cerkiew pw. Jana Klimaka

Warszawa

Cmentarz prawosławny i cerkiew pw. Jana Klimaka

Nekropolia powstała w 1841 r. Podzielono ją na cztery tzw. oddziały, w których zmarli spoczywali wedle społecznej hierarchii. Po wybudowaniu cerkwi w 1905 r. (w stylu starorosyjskim z elementami secesji) ważniejszych rangą chowano najbliżej świątyni. Na cmentarzu znajduje się m.in. grób gen. Sokratesa Starynkiewicza, jednego z bardziej przedsiębiorczych prezydentów Warszawy (1875-1892), inicjatora budowy filtrów warszawskich, które działają do dziś i są atrakcją dla turystów zwiedzających stolicę.

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na