Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Korzenica

Drewniana kapliczka

Kapliczka typu domkowego stoi w rozwidleniu dróg przed miejscowością Korzenica. Kapliczka wzniesiona jest na planie zbliżonym do kwadratu, jest zbudowana z drewna i nakryta dwuspadowym dachem (obecnie kryta blachą). Ściany boczne posiadają prostokątne przeszklone okna.

Wejście do kapliczki zabezpieczone przeszklonymi drzwiami, po obu stronach drzwi przeszklone prostokątne okienka, a nad drzwiami zawieszony jest drewniany krucyfiks. Wewnątrz kapliczki na przyściennym ołtarzyku, wśród sztucznych kwiatów ustawiona jest współczesna figurka Matki Boskiej. Matka Boża stoi na obłoku chmury z gołębiami u stóp.

Zaproponował: wwat

Polecane miejsca

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na