Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Leszno

Kościół pw. św. Józefa

Początki budowy kościoła i parafii pw. św. Józefa sięgają 1974 roku. Najpierw na parterze domu uruchomiono kaplicę katechetyczną, w której pierwsza Msza odbyła się 18 maja 1975 roku. W 1981 roku - z inicjatywy proboszcza księdza Stanisława Sikorskiego - poczyniono starania o zezwolenie na budowę kościoła, którą parafia otrzymała rok później. Pierwsza Msza w murach wznoszonego obiektu miała miejsce w maju 1983 roku. 3 listopada 1984 roku arcybiskup poznański Jerzy Stroba dokonał wmurowania kamienia węgielnego pochodzącego z bazyliki św. Józefa w Kaliszu.

Kościół zbudowany jest na planie prostokąta. Połączony jest arkadowym łącznikiem z budynkiem mieszkalnym. Wewnątrz świątyni znajduje się dębowa, ponadnaturalnej wielkości rzeźba przedstawiająca św. Józefa w postawie klęczącej, lewą ręką obejmującego dwunastoletniego Pana Jezusa. W prawej ręce św. Józef trzyma hebel.

Zaproponował: pablo

Promocje w naszym sklepie

19,95 zł
9,90 zł
7,50 zł

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na