Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Kudowa-Zdrój

Ogród muzyczny

Jedną z atrakcji Kudowy Zdroju jest Ogród muzyczny im. druha harcmistrza Władysława Skoraczewskiego, znajdujący się na terenie parku zdrojowego. Na terenie ogrodu pośród zieleni umieszczono metalowe atrapy instrumentów muzycznych. Jest wśród nich fortepian, kontrabas oraz harfa. Można stwierdzić, że całość jest pięknie wkomponowana i stanowi swego rodzaju pomnik.

Harcmistrz Władysław Skoraczewski żył w latach 1919-1980. Był inicjatorem i dyrektorem artystycznym pierwszego Festiwalu Moniuszkowskiego w 1962 roku. Był śpiewakiem operowym, solistą Teatru Wielkiego w Warszawie, dyrygentem, instruktorem harcerskim, założycielem i kierownikiem Centralnego Zespołu Artystycznego Związku Harcerstwa Polskiego. Za swe zasługi rada miasta nadała mu tytuł Honorowego obywatela Kudowy Zdroju.

Zaproponował: pablo

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na