Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Lipa

Będzie Lipa Zdrój

Wieś Lipa powstała w XV wieku. Prawie wyludnioną, pod koniec XVI wieku zakupił Jan Zamoyski. Nie wiedzieli co mają pod nogami. W roku 1959 odkryto bogate złoża wód : siarczkowo - chlorkowo -węglanowo - sodowo - wapiennych, takie jak Busku Zdroju. Ustawa z 1966 roku pozwalała zaliczyć Lipę do miejscowości uzdrowiskowych, prac jednak w tym kierunku nie podjęto.

W roku 1999 Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej stwierdziło, że stan udokumentowania walorów leczniczych wód jest niedostateczny i sprawę zamknął, bo po co przeprowadzać dalsze badania, ot następne pójście na łatwiznę. Sprawę przejęło Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Lipa Zdrój i budowę uzdrowiska rozpoczęto.

Zaproponował: wld53

Promocje w naszym sklepie

9,90 zł
9,90 zł
29,90 zł
Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na